Hírek

WLadiesOktóber 1-én visszavághatunk!

kelemenakos - 2016.10.19. 8:45

Kiadó felület 660x82

Szeptember 25-én, vasárnap délután hazai pályán fogadta a Wolves Ladies a Danube Dragons Ladies csapatát.

Október 1-én visszavághatunk!

A pénzfeldobást a vendégek nyerték meg, így először a Farkasok védelme állhatott fel a pályára. Sajnos azonban a hazaiak egyelőre nem találták meg a helyüket a pályán, folyamatosan lecsúszott egy-két ember, mire aztán végre sikerült a tackle, ennek ellenére mégis kivédekezték a vendégek támadási sorozatát, sőt Kovács Alexa még a labdát is megszerezte. A Farkasok támadósora folyamatosan hozta a yardokat, viszont néhány rossz snap miatt végül a pontszerzés elmaradt. A hazaiak védelemének továbbra sem sikerült magához térnie, ezt a vendégek sikeresen kihasználták, és fel is tették az első pontokat a táblára (0-7). Az offense továbbra is szépen haladt előre azonban néhány apró hiba miatt puntolni kényszerültek. Újra a védelem került fel a pályára, akik sajnos még mindig nem pörögtek fel kellő képpen, így a Sárkányok megszerezték a következő touchdownjukat is (0-13).  A mieink továbbra is hozták a yardokat, de sajnos pontokat egyelőre csak a vendégek tudtak szerezni (0-21).

A második félidőre már végre a Farkasok védelme is elkapta a játék fonalát, azonban a Sárkányok irányítójának még így is sikerült befutnia a célterületre (0-28). A hazaiak támadóegysége továbbra is jól haladt előre, de a pontok egyelőre még elmaradtak. A magához tért védelemnek viszont sikerült megtartani a vendégeket. A Farkaslányok következő támadássorozatánál sajnos sikerült egy védőnek lehalásznia a labdát, majd meg sem állt a célterületig (0-35).  Innentől kezdve futóórával folytatódott a mérkőzés, ám ekkor már teljesen a hazaiak diktálták a játék menetét. Kovács Ágnesnek sikerült egy 45 yardos visszahordást véghezvinnie, aminek köszönhetően az ellenfél 35 yardosáról kezdhette meg a támadást az offense. Nem is kellett több nekik, egy szép drive végén Répási Kornélia egy irányító futással megszerezte a hazaiak első pontjait (6-35). A Farkasok védelme innentől nem, hogy pontokat, de nagyon yardokat sem engedett a Sárkányoknak, a támadósort pedig már nem állíthatta meg semmi. Kovács Ágnes, ugyan a saját 30 yardosán kapta el a labdát, de így sem tudta senki megakadályozni abban, hogy beérjen a célterületre, ezúttal pedig az extra pont sem maradt el, Solti Orsolyának sikerült további két pontot szerezni a Farkasoknak, beállítva ezzel a mérkőzés végeredményét (14-35). Remélhetőleg a Farkasok második félidős lendülete kitart a következő mérkőzésen is, hiszen mint azt a végén láthattuk is, ha mindenki teljes erőből játszik, akkor van esélyük a győzelemre.

Récsey Dávid (vezetőedző): Tudtuk, hogy nehéz meccsnek nézünk elé, mert hagyományosan nehezen tudjuk kezelni a nálunk nagyobb és agresszívabb csapatok játékstílusát az utóbbi években. Sajnos az erre való felkészülés most sem volt tökéletes, mert az első félidőben a támadó és védősor megilletődve, az előző két meccshez képest pontatlanabbul és hibákkal teli módon játszott. Támadásban ismét képesek voltunk eljutni pontszerzés és első kísérletek megszerzésének közelségébe, azonban megint egy-egy hibával töröltük a sikeres drive-ok megszerzett yardjait, adott esetbe nehéz helyzetbe hozva a védelmet. A második félidőben ezek a hibák elmaradtak, irányítófutásokkal és pontos passzokkal pontokra tudtuk végre váltani a támadásokat. Védelemben hasonlóan a támadósorhoz az első félidő okozott pánikot. A blitzek elakadtak, az irányító siettetésére tett kísérletek elmaradtak, és emellett nem tudtunk reagálni a késleltetett irányító futásokra sem. A második félidőben ez is javult, azonban összességében már késő volt ahhoz, hogy szorosabbá tegyük a mérkőzést. A következő meccsen ismét a Dragons az ellenfél, így meg kell próbálni kijavítani az első félidei hibákat, és építkezni a második félidőben jól sikerült playekből. Miután a rájátszásban, az idei osztrák bajnokság furcsasága okán, szintén a Dragons lesz az ellenfél, így ez a két mérkőzés tökéletes felkészülési lehetőséget biztosíthat a rájátszásban való jó szereplésre.”

Tóth Kriszta (TE, WR): Az emberhiánynak köszönhetően nem vagyunk könnyű helyzetben, de úgy vélem, hogy ez nem lehet kifogás, hiszen az ellenfelünknek is sikerült megnyernie a mérkőzést (14 játékossal). A védelem ezen a meccsen döcögve indult, nem azt a tipikus „agressziót” láthattuk a mérkőzés elején, amit tőlük megszoktunk. Mint a támadó csapatrésznél, itt is voltak hibák, amit sajnos a Sárkányok egyből ki is tudtak használni és azt pontokra váltani. A támadó csapatrészünk nehéz helyzetben volt ezen a meccsen, hiszen összesen egy futó játékosunk tudott felállni a pályára, és egyetlen cserénk sem maradt. Ennek ellenére úgy érzem, hogy egyre jobban helytállunk, fejlődünk, kevesebbet hibázunk, a képzeletbeli eredményjelző táblára is sikerült pontokat feltennünk. Igaz, kicsit lassan ébredt az Offense, de ha marad ez a lendület és még jobban koncentrálunk, valamint fejben sem esünk szét, akkor a döntőben a helyünk!”

Képek: Bratincsák Péter (Photopium)

Írta: Török Nikolett