WLadiesVisszavágtunk és egy lépéssel közelebb a döntőhöz

kelemenakos - 2016.11.3. 21:23

Kiadó felület 660x82

Szombat reggel az U17-es játékosokkal együtt indultak útnak a lányok Bécsbe, ahol mindkét Farkas-csapat sárkányűzésre készült.

Visszavágtunk és egy lépéssel közelebb a döntőhöz

A pénzfeldobást a vendégek nyerték meg, így először a Farkasok védelme állhatott pályára. Ahogy az korábban is előfordult már, sajnos a Farkaslányok nem a tudásukhoz mérten kezdték el az első félidőt, ezt sikeresen használták ki a Sárkányok, megszerezve a vezetést (0-7). A támadósor hozta a yardokat, viszont néhány rossz snap és sikertelen elkapás következtében végül a pontszerzés elmaradt. A védelem keményen küzdött, egyre jobban magára talált, a Sárkányoknak mégis sikerült bevinniük a második touchdownt is (0-13). Ezután a támadók sajnos kisebb hibák miatt a drive végén puntolni kényszerültek. Az első félidőben sajnos mind az offense-nek mind a defense-nek voltak kisebb hibái, ennek köszönhetően a hazai csapat az első félidő végéig megtartotta tizenhárom pontos vezetését.

A szünet után a lányok újult erővel mentek fel a pályára és teljesen átvették a játékirányítást, belekezdve a pontgyártásba is. Elsőként Solti Orsolya által szereztek touchdownt a Farkasok (13-6). A következő támadási sorozatban újra Solti küzdötte be magát a célterületre, azonban a bírók úgy látták, hogy az előre haladás megállt, így a játékvezetők idő előtt megállították a playt(Forward progress), így körülbelül 2 yard távolságból végül Répási Kordélia szerezte meg az újabb hatpontost a csapatnak. (13-12). Ekkor már tisztán látszódott, hogy a Farkasok védelme esélyt sem ad a Sárkányoknak, a budapestiek támadósora pedig folytatta a pontszerzést. Egy gyönyörű elkapást követően Kovács Ágnes futott be az endzone-ba, és ezzel át is vették a vezetést a Farkasok (13-18). Közben a defense sem tétlenkedett, hiszen nem elég, hogy nem engedték előrejutni a hazai csapatot, de Szabó Andrea még a labdát is megszerezte tőlük. A következő drive-ban a sikeres elkapásoknak köszönhetően folyamatosan haladt előre a Wolves offense, végül újra Kovács ért be a célterületre (13-24). Ezután a Farkasok védelme még egyszer megmutatta mire képes, ugyanis mérkőzés utolsó egy percében, hatalmasat küzdve sikerült egy teljes drive-ot kivédekezniük a redzone-ban.

A  lányoknak sikerült a visszavágniuk, és fennállásuk során először felülkerekedniük a Danube Dragons Ladies csapatán. Remélhetőleg kitart a lányok lendülete, és október 22-én a rájátszásban újra sikerül majd legyőzniük a Sárkányokat, ahol már nem kisebb lesz a tét, minthogy három év után újra bejussanak az osztrák női bajnokság döntőjébe.

Gál Tamás (offensive kordinátor): „Hát ismét sikerült egy kicsit az öltözőben maradni. Elég sok hibát követtünk el az első félidőben, sokszor rossz helyzetbe hozva a védelmi egységet. Ez a félidei eredményben is tükröződött. De szerencsére a második félidőre sikerült magunkra találni, nem mondom, hogy hiba nélkül játszottunk, de a fontos momentumokat tudtuk hozni. Sikerült igazi csapatként dolgozniuk a lányoknak, aminek meg is lett az eredménye. Ha így tudunk játszani a következő meccsünkön is, akkor nem lehet probléma, és egyenes út vezet a döntőbe.”

Marlyin Réka (CB, FS): „Azért mentünk, hogy visszavágjunk és sikerült. Szerintem a szezon eddigi legjobb meccsét játszottuk, mind offense, mind defense részről úgy érzem nagyon szépen összeállt a csapat. Az első félidőben ugyan voltak kisebb zökkenők, és ezért 13:0-ás Dragons vezetéssel kezdtük meg a második félidőt, de sikerült felállnunk, mindenki nagyon nagyot küzdött, így fordítani tudtunk. A defense a második félidőben nem engedett TD-t az offense pedig nagyon szépen játszott és egymás után hozta a pontokat. Rengeteget jelent ez a győzelem a csapatnak, mert mindenki számára bebizonyosodott, hogy meg tudjuk csinálni, le tudjuk győzni őket, ha odatesszük magunkat. És az, hogy egyszer már megcsináltuk egy plusz lendületet ad a következő meccsre, ahol már a döntőbe kerülés a tét.”

Képek: Bánhegyi Anna, Hermann Attila Írta: Török Nikolett