balful - 2017.11.22. 21:11

Kiadó felület 660x82

Nézzük hogyan is történt mindez.

Wolves Ladies szezon 2017 „Hullámvölgyek tengere”

2017-ben ismét az osztrák bajnokságban méretették meg magukat a Farkaslányok. Ebben az évben is 9 fős bajnokságban álltak pályára, viszont idén már egy 6 mérkőzéses alapszakaszban kellett helytállniuk, hogy bejuthassanak a rájátszásba. Az idén rengeteg új játékossal felálló Farkaslányok sajnos csak a legjobb négy közé tudtak bejutni a bajnokságban.

A szezont Bécsben a Danube Dragons Ladies vendégeként kezdte meg a csapat, ahol 24:6-os győzelmet aratott. A védelem az első negyedben lévő kisebb hiba miatt beengedett touchdown után folyamatosan sikeresen megállította a Sárkányokat, sőt a második félidőben többnyire first downt sem engedett a hazaiaknak és a labdát is többször sikerült megszereznie. A Farkaslányok támadósora is remekül helytállt a mérkőzésen és minden negyedben sikerült pontokat szerezniük. Először Kovács Ágnes értékesítette Répási Kordélia passzát, majd Marlyin Réka futott egy gyönyörű 80 yardos touchdownt. A második félidőben először egy újabb Kovács elkapást láthattunk, majd Solti Orsolya állította be a végeredményt.

A második meccsüket is Bécsben vívhatták meg a lányok, ezúttal a Dacia Vienna Vikings Ladies csapatával találkoztak, ahol a szezon legnagyobb vereségét szenvedték el 50:6-os végeredménnyel. Sajnos sérülés miatt többen nem állhattak pályára ezen a mérkőzésen, köztük a védelem több kulcsjátékosa sem, így már előzetesen érezte a csapat, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár rájuk, ráadásul már az első félidőben újabb játékosok foglaltak helyet a sérültek padján. Az újfajta védelemmel felálló defense sokáig nem találta helyét a pályán és rengeteg hibát elkövetett, amit ki is használt az ellenfél. A támadósor pedig nem nagyon tudott előre haladni a pályán és a legtöbb drive végén puntolni kényszerült. A mérkőzés pontjait Szűcs Kata (Budapest Cowbells játékosa) szerezte interception return touchdownnal.

A harmadik mérkőzésen hazai pályán fogadták a Telfs Patriots Ladies csapatát és egy váratlanul nehéz mérkőzésen 8:0-ra sikerült nyerniük. Az előzetesen könnyű ellenfélnek vélt vendégek ellen nem kezdtek jól a lányok. Bár a védelem sikeresen megtartotta őket, sőt Solti Orsolya safety-ének köszönhetően pontokat is szereztek. A támadósor, azonban sokáig nem talált magára és csak az utolsó negyedben sikerült pontokat szerezniük Bánhegyi Anna futásával.

A negyedik mérkőzést Tirolban játszották a lányok a Schwaz Hammers Ladies vendégeként. A hosszú utazás mellett a vezetőedző és defense coordinator; Récsey Dávid hiánya is érezhető volt a csapaton, hiszen így akármilyen jó edző is Gál Tamás, nem tudta egyszerre figyelni és instruálni a teljes csapatot, főleg, hogy a Kalapácsok nem az előzetesen felállított támadási mintájukat követték, így hiába tudta volna Lőrincz Kitti az előzetesen megbeszéltek alapján irányítani a defense-t, kellett egy kis idő mire a védelemnek sikerült átállnia a megfelelő formációra. A nehézségek ellenére a szezon egyik legnehezebb mérkőzésén a Farkaslányok mégis 12:26 arányú győzelmet arattak. A támadósor többnyire szépen haladt előre, Répási Kordélia három touchdown-t érő passzt is kiosztott Kovács Ágnesnek az első után Bánhegyi Annának a kétpontost is sikerült értékesítenie. A védelem pedig pár hibán kívül jól helytállt, a kezdeti nehézségeket már az első félidőben kiküszöbölték és sokszor kényszerítették puntolni a hazaiakat. Sőt először Marlyin Rékának sikerült elhalásznia a labdát az elkapója elől, majd Szente Imola szerezte meg egy fumble után a labdát és meg sem állt a célterületig.

Ez követte az újabb találkozó a Dacia Vienna Vikings Ladies ellen. A mérkőzés első két perce rémálom szerűen indult. Az offense első drive-ja interception-nel végződött, amit csak 2-3 yardra a célterület előtt tudtak megállítani a támadók, viszont ezt a helyzetet már nem tudta megmenteni a védelem. A rémes kezdet tovább folytatódott és újabb labdát szedett le a Vikings cornere, amit aztán rögtön pontokra is váltott. Az első negyedben sajnos még egy touchdown-t sikerült szereznie a Vikingeknek. Ezután viszont mintha kicserélték volna a csapatot, a védelem többször puntolni kényszerítette a vendégeket, a támadósor pedig többször is sikeresen haladt előre. A mérkőzés végül 19-0- ás Viking győzelemmel ért véget.

Az alapszakasz lezárásaként a Projekt Spielberg Graz Giants Ladied csapatát fogadták a lányok. A védelem végig sikeresen megállította a vendégeket, sőt többször labdát is sikerült szerezniük. A támadósor pedig folyamatosan gyártotta a pontokat, először Kovács Ágnes halászta le Répási Kordélia labdáját és váltotta pontokra, majd az extra pontokat Bánhegyi Anna szerezte meg. Ezek után Selymes Kinga szerzett elkapásával touchdown-t amit, újabb Bánhegyi kétpontos követett. A második félidőben Répási kétszer is befutott a célterületre, a touchdown-ok után pedig először Kovács majd Selymes értékesítette a kétpontosokat. A mérkőzés végül Bánhegyi futásával ért véget, aki a hat pont után, a kétpontot is begyűjtötte csapatának.

A csapat másodikként jutott be az elődöntőbe. A Danube Dragons Ladies elleni találkozót sajnos nem sikerült itthon megszervezni, így újra Bécsben feszült egymásnak a két csapat. A Dragons már az elején megmutatta, hogy mindent meg fog tenni a döntőbe jutásért, a Farkaslányok egy részén sajnos ez nem látszott. A védelem a kezdeti hibák után a második félidőre magára talált, sőt Lőrincz Kitti még a labdát is megszerezte, azonban ez nem volt elég a győzelemhez. A támadósor sem kezdte jól a mérkőzést, utána kezdett összeállni, de hiába hozott, akár 40-50 yardot egy-egy drive-ból, pontszerzésre sajnos nem került sor. A rengeteg szabálytalanság és az egyre jobban csökkenő koncentrációjuk miatt nem tudtak felülkerekedni a Sárkányokon. A Danube Dragons 20:0-ás végeredménnyel megnyerte a mérkőzést, így a Dacia Vienna Vikings Ladies mellett idén ők jutottak be a döntőbe.

A Wolves Ladies tagjai a döntőbejutás céljával kezdték el a szezont és az edzők előzetes elvárásához mérten zárták az alapszakaszt. A sok újonccal felálló együttes sajnos rendkívül hullámzó teljesítményt mutatott az egész szezonban, többször látszott bennük a lehetőség, hogy akár bajnokok is lehessenek, de sajnos az elődöntőben pont hullámvölgyben volt a csapat, így a döntőbe nem sikerült bejutniuk. Ettől függetlenül dicséretet érdemelnek. A szezonbéli teljesítményük alapján a defense-ből Marliyn Réka, Lőrincz Kitti és Ferencz Brigitta szilárd védelmét lehet kiemelni, míg a támadósorból Kovács Ágnes és Bánhegyi Anna játéka volt kimagasló. Solti Orsolyát, Kovács Alexandrát és Deák Zsanettet, lehet még külön megdicsérni, akik majdnem minden meccsen megmutatták a képességeiket mindkét csapatrészben. Azonban rajtuk kívül is minden játékostól rengeteg szép megmozdulást láthattunk, külön kiemelném az újoncok teljesítményét is.

Récsey Dávid (vezetőedző): „Alapvetően döntőbe jutási célokkal vágtunk neki a szezonnak, amelytől nem tántorított el bennünket a két alapszakaszban lejátszandó Vikings meccs sem. Amit tudtunk, hogy a Vikings elleni mérkőzések kimenetelétől független, mindenkit biztosan verni kell az alapszakaszban, és akkor ki tudjuk vívjuk a második helyen való továbbjutást és a hazai elődöntő jogát. Ez végül sikerült is, azonban a mérkőzések nagyon vegyesre sikerültek. A Dragons ellen kezdtük a szezont, amely kulcsfontossággal bírt a továbbjutás szempontjából. Ezen a találkozón végül támadásban és védelemben is végig dominálva legyőztük a riválisokat. A következő mérkőzés az első Vikings elleni összecsapás volt, ahol valószínűleg mindkét oldalon a szezon egyik legrosszabb teljesítményével kaptunk ki. Sajnos ezen a két mérkőzésen több szezonzáró sérülést is szenvedtünk, amely nem könnyítette meg a továbbiakat sem. Ezek után a számunkra teljesen idegen Patriots ellen léptünk pályára, akikkel szemben a védelem szinte yardot sem engedve hozta le a találkozót. A támadósor azonban az előző vereség után még nem talált magára, így a korábbiaknál jóval gyengébb ellenféllel szemben sem tudta kihozni a tudása alapján elvárható szintet. Sokszor kiváló mezőnypozíciókból sem tudtunk pontokat gyártani, de végül a szoros mérkőzésen győzni tudtunk. A következő mérkőzés a Hammers ellen zajlott, ahol bár az amerikai import játékosok megkeserítették az életünket, ismét képesek voltunk mindkét csapatrészben felvenni a versenyt, és sima győzelemmel lehozni a találkozót. A második Vikings elleni meccs már más képet festett, mint az egy hónappal azelőtti…legalábbis a védelem részéről. A támadósor rosszul kezdett, aztán bár később képes volt szép támadásokat vezetni, pontszerzésre nem került sor. A mérkőzés bizakodásra adott okot, mert látszott, hogy koncentrált és felkészült játékkal, mennyivel jobban ment minden a tavalyi bajnok ellen is. Az alapszakasz zárásaként az utolsó helyen álló Giants csapatát vertük meg simán. A rájátszás első mérkőzését a Dragons ellen kellett megvívni bécsi „hazai” pályán. Már előre tudtuk, hogy a támadósor szezonban mutatott hullámzó teljesítménye képes lehet megnehezíteni az összecsapást, de azért reméltük, hogy az elődöntőben már nem kerülünk mélypontra. Az is tiszta volt, hogy bár fordítottunk már nagyot tavaly pont a Dragons ellen, újra ebben a helyzetben sokkal nehezebben engednék ki a meccset a kezükből. Emiatt a szeptemberi találkozóhoz hasonlóan, nekünk kellett volna pontokkal nyitni a találkozót. Azonban sajnos az előző Dragons elleni mérkőzésekhez képest rosszabb játékot tudtunk hozni az első félidőben mindkét oldalon, ezzel kialakítva a hátrányunkat. A második félidő jobb képet festett már, a védelem visszatért a szezonban mutatott formájához, labdákat szerezve, puntot blokkolva, sorra 3 kísérlet után megállítva őket, viszont a támadósor még ha haladt is előre, a pontokat nem volt képes megszerezni. Alapigazság, hogy nulla ponttal nem lehet nyerni, így idén nem sikerült a döntőbe jutás. Jövőre mindenképpen ki kell javítanunk a támadósor hétről-hétre változó rapszodikus teljesítményét, illetve a védelmet is változatosabbá kell tennünk.”

Marlyin Réka (FS, CB, RB): „Bár tudtuk, hogy nem lesz könnyű és hosszúra fog nyúlni az idei szezon, én személy szerint nagy elvárásokkal indultam neki. Az alapos felkészülés után minden esélyünk megvolt egy sikeres szezonra. Azonban sem a sorsolás, sem az első mérkőzéseken elszenvedett sok sérülés nem kedvezett a csapatnak. Nem nyújtottunk kiegyensúlyozott teljesítményt. Voltak jó meccseink, viszont jó néhány alkalommal nem tudtuk teljesíteni azt, amit elvárunk maguktól. Ez sajnos nem volt elég a döntőbe jutáshoz. Habár nagyon csalódott vagyok, azért voltak szép pillanatok az elmúlt három hónapban, amikre szívesen emlékszem vissza. Biztos vagyok benne, hogy mindenki rengeteget tanult idén, és az, hogy most nem sikerült a döntőbe jutni még inkább motivál minket arra, hogy jövőre megmutassuk, hogy igenis ott a helyünk.”

Idén csak elődöntő jött össze számukra, de ha ezekkel a tagokkal folytatják, kijavítják a hibáikat és nem ennyire hullámzó teljesítményt mutatnak, akkor jövőre meglehet az áhított aranyérem is!

ITT megtekinthetitek, az alapszakaszról készített videó összefoglalójukat is:

Képek: Marlyin Csenge, Gerhard Galb, Bruckmayr Photography, Novák Csilla, Megan Newmark

Írta: Török Nikolett